magazin

Několik tipů, jak si najít čas na rodinu, nebo sama na sebe

Práce, děti, domácnost, rodinné akce a samé povinnosti? V tomto článku si můžete přečíst několik tipů, jak si udělat po večerech více času na sebe i rodinu.

Nejprve si uvědomte, na co chcete svůj volný čas využít. S klidem si sepište seznam věcí, které toužíte dělat. A je jedno zda jsou to ruční práce nebo sport, kterému jste se od střední nevěnovali. Zamyslete se nad tím, co by vám mohlo udělat radost, při čem si odpočinete a při čem si pročistíte hlavu. Je to o prioritách. Je to o tom uvědomit si, co je opravdu důležité. Po čem doopravdy toužíte.

Také si rozepište aktivity, kterým obětujete nejvíce času, možná vás překvapí, kolik z něj trávíte například na sociálních sítích, nebo u televize. Když už znáte všechny své denní činnosti, ty nezbytné, zbytečné a také ty, které do programu konečně chcete zařadit, zamyslete se střízlivě nad tím, jak byste mohli poskládat svůj ideální harmonogram.

Tip:
Není nutné každý den vyvařovat. Čas od času si od vaření odpočiňte a něco pro sebe i rodinu objednejte. Doporučujeme třeba stránky rozvozu těstovin Brno, případně rozvozu těstovin Olomouc. Vše co milujete na italské kuchyni z těch nejčerstvějších surovin, připravené rozeným Italem.

Pokud je to možné, některé rutinní činnosti delegujte na další členy domácnosti. Některé povinnosti vás však nejen obírají o čas, ale také zbytečně stresují a někdo jiný by je mohl vyřešit rychleji a lépe. I když si myslíte, že vše v domácnosti zvládnete jen sama. Říct partnerovi, rodině nebo si zařídit jinou pomoc v domácnosti není žádnou ostudou. V rámci domácnosti si povinnosti rozdělte. Funguje i dohoda o rozdělení volného času. Je důležité, když každý má svůj čas na sebe a své koníčky. Bez obíhání okolo kolem domácnosti a práce.

Když se vám po nějakém čase podaří eliminovat co nejvíce činností, které zabíjejí váš drahocenný čas, zařaďte do programu aktivity, které dělat chcete a to nejlépe i ve společnosti rodinny.

PR články

Must Read

Related Articles