magazin

Lůžkoviny, bez nichž si nelze představit příjemný a vydatný spánek

Jestliže v noci často špatně spíte, neustále se probouzíte a převalujete, problém může tkvít v nevhodném povlečení, peřině a polštáři, případně také v nekvalitní dece. Při výběru lůžkovin je vždy nutné hledět nejen na cenu, ale zejména na materiály.

Bavlna hraje při výrobě lůžkovin stále prim

Ideální je, pokud jsou lůžkoviny vyrobeny z přírodních materiálů. Především tedy z bavlny, která u drtivé většiny lidí nevyvolává žádné alergické reakce. Je příjemná na dotyk, přirozeně hebká. Jako uživatelé na ní navíc oceníte poměrně dlouhou životnost, přičemž není problémem ji prát v pračce. Pokud si tedy například zakoupíte povlečení ze stoprocentní bavlny, rázem se vám v noci bude spát příjemněji.

Výběr peřiny

Samozřejmě nezáleží pouze na povlečení. Velmi podstatnou roli hraje také deka, respektive peřina. V tomto směru lze jednoznačně doporučit tradiční péřové peřiny. Kdo pod nimi někdy spal, ten jistě uzná, že jde o mimořádně hřejivý materiál, pod nímž se nebudete chvět zimou ani tehdy, když v ložnici budete mít přeci jen nižší teplotu. Moderní péřové peřiny se vyrábějí s náplní z prachového a jemného husího peří, a to zpravidla v poměru 20:80. Nejkvalitnější produkty však využívají pouze prachové peří, které je velmi jemné, lehké a hřejivé. Péřové peřiny jsou pak skvělou volbou nejen pro dospělé jedince, ale hodí se rovněž do dětských postelí.

Lůžkoviny z umělých látek

Pokud vám z nějakého důvodu vadí lůžkoviny z přírodních materiálů, je určitě možné zvolit produkty z umělých tkanin. Velmi oblíbená jsou například povlečení z mikrovlákna. Jsou elastická, snadno se udržují a mají velmi dlouhou životnost a odolnost vůči protrhnutí. Ani pocitově nezklamou, ovšem nikdy neposkytnou takový komfort, jaký dokáže vytvořit klasické bavlněné povlečení.

PR články

Must Read

Related Articles