magazin

Zápis do školky aneb kam své dítko zapsat?

Zápis do školky je stresující událostí hlavně pro rodiče, kteří mají strach a obavy, aby pro svého synka nebo dcerku získali dostatečně dobré místo v mateřské škole. V České republice je totiž obrovský problém s volnými kapacitami mateřinek, a bohužel to vypadá, že se situace do budoucna nebude příliš lepšit. Pokud ovšem budete mít trochu štěstí a včas se obrátíte na soukromou mateřskou školku, místo pro své dítko určitě seženete.

Proč zvolit soukromou školku?

Hlavní výhodou soukromé mateřské školky je nepochybně její menší kapacita. Zápis do školky tak probíhá v přátelském kolektivu a vaše dítko nebude mít strach z neznámého prostředí. Profesionálně vyškolený personál se navíc snaží o vytvoření rodinné atmosféry a rozvíjení přirozeného talentu u dětí. V soukromé mateřince nenajdete zkostnatělé celonárodní vzdělávací programy, protože se zde klade důraz na individuální přístup a výuku. Díky tomu může dítě rozvíjet své vlohy a talent hned v několika oblastech najednou.

Děti se ve školce i vzdělávají

Někteří rodiče si myslí, že si dítě v mateřské škole pouze hraje a nikterak se nevzdělává. To je ovšem obrovský omyl, protože už zápis do mateřské školy vyžaduje určité znalosti a dovednosti, bez jejichž splnění nelze dítě do mateřinky přijmout. Každé dítě je svým způsobem originální, a tuto koncepci ctí i zkušení lektoři v rámci výuky. Snahou není naučit děti nazpaměť tisíce věcí, ale naopak rozvíjet kreativitu a talent.

Nebude se dítě ve školce nudit?

Dalším velkým benefitem soukromé mateřské školky je rodinná atmosféra, kde se dítě bude cítit doslova jako doma. Bezpečné a útulné prostory vytváří dítěti perfektní prostředí pro rozvoj nejenom znalostí, ale také volních vlastností. Atmosféra je naprosto zásadní i k zabavení dětí, protože pokud mají malé ratolesti dostatek aktivit a dokáží se s kamarády zabavit, ani je nenapadne myslet na rodiče. Navíc si děti užijí spoustu her nebo vzdělávacích aktivit.

Rozhodujete-li se o zápisu svého dítěte do mateřinky, určitě zauvažujte nad soukromou školkou. V některých ohledech totiž jasně převyšuje mateřské školy zřizované státem.

PR články

Must Read

Related Articles