magazin

Kanada schválila návrat letadla Boeing 737 MAX do provozu

Krize modelů MAX začala havárií tohoto letadla v Indonésii v roce 2018.
Kanadské ministerstvo dopravy v pondělí oznámilo, že schválilo návrat letadla Boeing 737 MAX do provozu od středy 20. ledna. Skončilo tak téměř dvouleté uzemnění těchto strojů po tragických nehodách.

Ministerstvo uvedlo, že po přezkoumání konstrukčních změn a dodatečném výcviku pilotů ruší od 20. ledna stávající nařízení o zákazu komerčního provozu Boeingů 737 MAX ve vzdušném prostoru Kanady.

Očekává také, že kanadské letecké společnosti budou připraveny vrátit letadlo na oblohu „v nejbližších dnech a týdnech“.

Boeingy 737 MAX 8
Kanadský letecký dopravce číslo dvě, WestJet, oznámil, že plánuje vrátit svou flotilu letadel Boeing 737 MAX do vzduchu ve čtvrtek 21. ledna poté, co koncern Boeing vyřešil technické problémy a zdokonalil výcvik pilotů.

I společnosti Air Canada a Sunwing mají ve svých flotilách letadla 737 MAX.

Krize modelů MAX začala havárií tohoto letadla v Indonésii v roce 2018, po níž následovala další v březnu 2019 v Etiopii. Důvodem byly problémy s palubním softwarem. Úřady na celém světě proto nařídili uzemnění strojů.

Brazílie byla první zemí, která už loni v prosinci umožnila návrat 737 MAX do služby na vnitrostátním letu brazilského nízkonákladového dopravce Gol. Následovala společnosti American Airlines ve Spojených státech.

PR články

Must Read

Related Articles