magazin

Vzal si svou dceru? Woody Allen svůj vztah celé roky hájí

Příběh nekonvenční lásky provázejí stíny zneužívání.

Normální muž nebo predátor? Bohémský režisér nebo manžel a otec? Viník nebo oběť? Při známém režisérovi Woodym Allenovi se odpověď nehledá snadno.

Snaha najít ji naráží často na protichůdné nároky účastníků v jeho životě, přičemž všechny se kroutí kolem jeho vztahu s o 35 let mladší manželkou Soon-Yi Previnovou a následnými obviněními ze sexuálního zneužívání své adoptivní dcery Dylan.

Na jeho 23 let trvající manželství totiž stále sedají stíny. Před téměř třiceti lety se Woody Allen rozešel s dlouholetou partnerkou, herečkou Miou Farrowovou, a médii otřásal skandál. Ne však pro samotný rozchod, ale proto, že si Allen krátce nato začal právě se Soon-Yi, adoptivní dcerou své expřítelkyně.

Po provalení informace poskytl režisér rozhovor časopisu Time, kde popisoval počátky tohoto vztahu a bránil ho slovy „srdce chce, co chce, v těchto věcech není žádná logika“.

Přestože od té doby uběhlo už mnoho času, dodnes, pokud se o svém manželství se Soon-Yi zmiňuje, musí ho bránit. „Nejsem její otec ani nevlastní otec. Nikdy jsem nebyl otcem Miina adoptovaných dětí v žádném smyslu slova,“ prohlásil už v roce 1992.

Na pochopení celého příběhu o neobvyklém vztahu a o režisérových temných tajemstvích však třeba jít ještě více do minulosti.

Odhalily jejich nahé fotky
Allen a Farrowová se dali dohromady v roce 1980 a jejich vztah trval téměř dvanáct let, během nichž se herečka objevila v třinácti jeho filmech. V té době už měla sedm dětí – tři biologické z předešlého manželství se skladatelem Andrém proviní, a čtyři adoptované, mezi nimi i korejské holčička Soon-Yi.

S Allenem se nikdy nevzali a žili dokonce v oddělených domácnostech. Jak později režisér přiznal, k Miina dětem neměl žádný hlubší vztah, protože měli vlastního otce. Se Soon-Yi se celé roky sotva povídali.

Herečka a aktivistka Mia Farrowová.
Do apartmánu začal pravidelně chodit až v pozdějších letech, zejména když se rozhodl více začlenit do péče o děti. V roce 1987 se jemu a Mii narodil biologický syn Satchel a o čtyři roky nato si adoptoval i Miina děti Mosese a Dylan.

V hereččině bytě se objevoval už brzy ráno, děti čekával s denním tiskem a muffiny a trávil s nimi čas, ale nikdy v něm nepřespává. I tak se sblížil v té době s již 20-letou Soon-Yi. Povzbudila ho k tomu samotná Farrowová, která navrhla, aby ji vzal na basketbalový zápas. Setkání nakonec bylo více a počáteční přátelství přerostlo do větších sympatií.

Na přelomu let 1991 a 1992 se jejich vztah provalil díky tomu, že Farrowová našla u Allena nahé fotky Soon-Yi. Ty prý vytvořil, protože ho o to požádala Soon-Yi, která se chtěla stát modelkou.

PR články

Must Read

Related Articles