magazin

Kyseliny mají špatnou pověst, ale pleti opravdu prospívají

Poradíme, jak je zařadit do denní rutiny.

Čistší, jemnější, hladší a jasnější pokožka. To jsou hlavní výhody používání kyselin pro pleť. Pro mnoho lidí je běžné používat výrobky, například krémy, masky ši séra, které tyto látky obsahují.

Méně lidí se však odváží používat na pokožku obličeje kyseliny jako samostatné účinné látky.

Při dodržování základních instrukcí přitom jedná o jednoduchý způsob, jak zlepšit kvalitu své pleti.

Chemie šetrnější než zrnka

Aplikace přírodních kyselin se v posledním období těší velké oblibě, nejde však o žádnou novinku. Už ve starověkém Řecku a Římě používali lidé na ošetření a vybělení pokožky kyselé mléko či šťávu z grepů.

Ve středověku zas lidé sahaly po obkladech z hořčice či citrusů. V novodobé historii se první zmínky o využití kyselin v dermatologii objevují již v 19. století, kdy jejich zkoumali více němečtí lékaři.

Průkopníkem byl zejména Paul Gerson Unna, který popsal léčbu kyselinou salicylovou a přinesl tak informace o chemickém peelingu.

Obecně mají kyseliny schopnost dělat takzvanou exfoliaci, tedy odstranit odumřelé kožní buňky, které se nacházejí na povrchu naší pokožky.

Na rozdíl od mechanických peeling, jejichž zrnka nemají pravidelný tvar, a které nezřídka odstraňují i ​​živé kožní buňky, je správná chemická exfoliace šetrnější a účinnější.

PR články

Must Read

Related Articles